Proficiency Sınavı hazırlık

Proficiency Sınavı Hazırlık ,
Proficiency Sınavı Hazırlık programımızın içeriği her Üniversiteye göre farklılık gösterse de ortak olarak Sınav hazırlığı için gereken çalışmalar  Grammer, Vocabulary , Reading Comprehension ve Essay bölümlerinden oluşmaktadır.
Proficiency Sınavı Hazırlık çalışmalarımız öğrencilerin, hazırlık sınıfını geçmeleri için hazırlandıkları Proficiency Sınavı için bire bir çalışma şeklinde düzenlenmektedir. Proficiency Sınavı Hazırlık çalışması için adayların İngilizce seviyeleri en az Pre-İntermediate seviyede olmalıdır.
Proficiency Sınavı Hazırlık çalışmalarımız dönem içinde hazırlık sınıfında okuyan öğrencilerin derslerine takviye , vize ve final sınavların da yardım amacı ile , dönem başında ise hazırlık sınıfını atlama amaçıyla yapılır ve tüm sene istenildiği zaman başlanmak ve istenilen bölümler üzerine çalışabileceğiniz şekilde düzenli olarak devam eder.

Proficiency Sınavı içeriğinde çıkan structure soru tipleri genelde şu şekildedir;
– Boşluk tamamlama veya doldurma ; (kutu içinde kelime verilebilir, parçadan kelime seçerek doldurma istenir , uygun zamanların , bağlaçların kullanılması istenebilir. Eş anlamlı , zıt anlamlı kelimeler ile tamamlamalar yapılabilir.
– Kelimleri doğru sıralama ile yerleştiriniz,
– Eşleştirmeler … (tanımlamalar / resimler / deyimler )
-Doğru kelime ya da cevabın çoktan seçmeli sorular içinden seçilmesi
– Çoktan seçmeli tamamlama soruları, tamamlanmamış soruları kendi ifadeleriniz ile tamamlama,
– Kelime testi , / Cloze test (Çoktan seçmeli cevaplar )
– Yazarak / soru hazırlayarak dialogları tamamlama , Olumlu , olumsuz , soru formatında verilen kelimeleri kullanarak, tablo , diagram tamamlama
– Cümlelerdeki hataları bulma , düzeltme
– Kelimeleri , sıfatları gruplandırma
– Resimlerin altına doğru açıklamaları yazma,
– Altı çizili kelimeleri kullanarak , konuşma tamamlama ,
– Rewriting , verilen keliemeleri kulalnarak,
– Verilen kelimeleri kendi cümlelerinizde kullanma ,
– Word building
– Cümleleri transitionları kullanarak bağlama,

Proficiency Sınavı hazırlık çalışmalarımız ; 

1-Grammar; Proficiency sınavı özel ders çalışmamız içeriğinde , tüm İngilizce dil bilgisi konularını advanced seviyede inceler, konu testi ve deneme testleri ile konunun öğrenilip öğrenilmediği veya tekrar edilmesi gerekip gerekmediği hakkında çalışmalarımızı yaparız.

2-Reading; Metin analizleri, bilinmeyen kelimelerin anlamlarını içerikten bulma , okuduğunu anlama teknikleri ve yöntemleri ile ilgili çalışmalar yapılır, skimming ve scanning teknikleri öğretilerek metnin kolayca ve doğru bir şekilde çözümlenmesi sağlanır.

3-Writing; İngilizce , essay yazma teknik ve kuralları , taslak çalışması , essay çeşitleri , gerekli dilin kullanılma şekilleri, bağlaçların kullanılması , paragraf düzeni konuların da özel bir eğitim verilir.

4-Listening; Her Proficiency sınavın da Listening bölümü olmaz , girilen sınav da dinleme bölümü varsa gereken dinleme, dinlediğini anlama ve metin ile ilgili soruları cevaplayabilme yetenekleri verilir .

5-Speaking; Her Proficiency sınavın da speaking bölümü olmaz , eğer girdiğiniz sınav da varsa dinlediğini anlama, cevaplama çalışmaları yapılır, çıkabilecek konular hakkında etkin bir konuşma yapmak için planlama örnekleri ve ip uçları verilir.

6-Proficiency deneme sınavları ; Gireceğiniz okulun ya da benzer okulların daha önce çıkmış ve uygulanmış olan proficiency sınavı örnekleri ile sınav konusunda deneyim kazanmanızı sağlarız.

Proficiency Sınavı hazırlık için İngilizce özel ders, 0532 343 65 00